fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГО ЗАПАЛИЈА БАЛКАНОТ, НА РЕД Е ОХРИД: Тајзи и Спејко најавија голем концерт

МК Сцена

ГО ЗАПАЛИЈА БАЛКАНОТ, НА РЕД Е ОХРИД: Тајзи и Спејко најавија голем концерт

По „Палимо“ која е веќе летен хит на просторите на бивша Југославија, Тајзи најавува нови песни во август, а наскоро се очекува и новиот албум.

Во меѓувреме заедно со Дарко Спејко, победникот на „Големиот брат“ работат на проект за една од најдобрите балкански продукции „Балкатон“ од соседна Србија, зад која стои хит мејкерот Раста кој ги руши Јутјуб рекордите.

„Публиката ја препознава енергијата која ја носиме со себе, па затоа каде и да се појавиме ги полниме клубовите, а веќе и плажите низ земјава и регионот“, вели Тајзи.

Најавуваат турнеја низ Македонија,  а еден од најголемите  настани е концертот во Охрид на плажата „Немо“ на 30-ти јули во сабота . Турнејата продолжува во Дојран, Струга, Виница, Тетово, Битола, Гевгелија, Пробиштип, Преспа, Кавадарци и Прилеп.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.