Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Легендата“ – нов видео запис на Бета Хаус (ВИДЕО)

МК Сцена

„Легендата“ – нов видео запис на Бета Хаус (ВИДЕО)

По  претходно успешните песни „Емили“и „Ана“, групата Бета Хаус со нов сингл и видео запис за „Легендата“. Песната е комплетно авторско дело на бендот, додека за миксот и мастерингот се погрижи Роберт Билбилов.

Видео записот го изработи Горила Филмс, во режија на Горан Костадинов, директор на фотографија е Кристијан Теодоров.  

Во спотот се забавуваа и голем број девојки кои одлично се снајдоа во своите улогите. Момците од Бета Хаус  Раде, Бодин, Алексеј и Стефан работат на новиот материјал за кој наскоро ќе има и ново издание.

Воедно момците ви најавуваат дружба и настапи во повеќето градови ова лето.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.