fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мадона: Папата Франциско или ме копира или е вљубен во мене!

Музика

Мадона: Папата Франциско или ме копира или е вљубен во мене!

Мадона за време на својот концерт изјави дека папата Франциско или ја копира или е потајно вљубен во неа. Тоа го заклучи бидејќи распоредите на нејзините концерти се совпаѓаат со неговиот распоред на турнејата низ САД.

Освен што го обвини папата за копирање, таа изјави и оти смета дека тој потајно ја следи. Потоа скокна на маса и рече: „Може ли папата да го направи ова?“

Таа нагласи дека три пати била исклучена од католичката црква.

Со своите изјави и подбивање со папата ги налути дури и некои од своите фанови кои сметаат дека претерала со изјавите и оти тоа не било потребно. Сепак најголема осуда од црквата доживеа кога го објави спотот за песната „Like A Prayer“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.