fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАКЕДОНИЈА Е ГОРДА: Мартија и Антониа продолжуваат во финалето на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Маркетинг

Музика

МАКЕДОНИЈА Е ГОРДА: Мартија и Антониа продолжуваат во финалето на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Во вчерашната емисија од талент шоуто “Пинк ѕвездички”, нашите учеснички беа единствени кои успеаа да го “купат” жирито и публиката со странски песни. Очигледно македонските девојчиња сакаат да слушаат тренди модерна музика, па со таква музика и се претставија.

Мартија Станојковиќ и Антониа Гиговска вчера вечер влегоа во супер финалето од втората сезона на „Пинкови ѕвездички“.

Девојките го дадоа својот максимум на сцената, што остави мошне позитивен впечаток како врз жирито, така и врз публиката. Нашата трета учесничка во шоуто, Елена Бимбилоска, за жал не успеа да се пласира во следната фаза, како резултат на малиот број на поени добиени од публиката.

Антониа Гиговска од Скопје во целосно ново светло. Трансформација која го воодушеви жирито, а пријатно ја изненади и публиката. Пеејќи ја “Домино” од Џеси Џеј, Антониа на сцената беше динамична и енергична, што ја одвои од досегашните настапи во кои беше умерена, ледена и сериозна.


Antonia Gigovska – Domino by PinkoveZvezde
Другата наша Пинкова ѕвездичка, Мартија Станојковиќ, повторно во нејзин фазон, најдобра како и секогаш. Таа ја отпеа “Don’t be so shy” од француската кантавторка Имани, и уште еднаш докажа дека и’ лежи секаков тип на песна. Она што оваа вечер привлече внимание беше нејзиниот фустан, кој бил дизајниран од самата Мартија и нејзината професорка по пеење.

– Ти си најуниверзална. Се’ видов од тебе во овој шоу програм – беше коментарот на Хари Мата Хари за нашата Кумановка, а нејзиниот професионален и интернационален настап го пофали и Јелена Томашевиќ, која истакна дека Мартија од секоја песна прави светски хит.

Martija Stanojković – Don’t Be So Shy by PinkoveZvezde

Не се ни сомневаме дека нашите девојчиња благодарение на вашите гласови одат во големото суперфинале на 3 јули, а до тогаш гласајте за нив на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C3 – за Елена Бимбиловска

GLA C13 – за Антониа Гиговска

GLA C16 – за Мартија Станојковиќ

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.