fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг

МК Сцена

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг

По “Ѕвездичките на Пинк”, нов предизвик за нашата омилена

Феноменот од дете, Мартија Станојковиќ е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинешното издание на Детската Евровизија кое ќе се одржи во ноември во Малта. Големото изненадување беше откриено во првиот дневник на Македонската телевизија вчеравечер. Инаку Мартија е нашата надеж и гордост чиј пат кон славата само што се отвора.

Учеството во “Пинковите ѕвездички” и’ донесе голем успех, а за балканската публика стана омилена меѓу натпреварувачите и дете од кое секогаш се очекуваше нешто ново, поинакво и најдобро.

Честитки до Мартија. И’ посакуваме голем успех и на овој голем европски натпревар – јуниорската Евровизија. Мартија е наш победник!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.