fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РАБОТНО ЛЕТО: Нокаут ја почнаа летната турнеја со нова песна и спот

МК Сцена

РАБОТНО ЛЕТО: Нокаут ја почнаа летната турнеја со нова песна и спот

Својата летна турнеја, НОКАУТ ја појачуваат со нова песна и нов спот.

Со “Трип”, бендот му се враќа на ритамот кој беше препознатлив за нивниот прв албум, но секако зачинет со модерен призвук. А, се врати и авторската екипа од тие времиња. Со Никола Перевски-Пере, кој е автор на музиката, работеа и Дарко Димитров (аранжман) и Александар Ристевски-Принц (текст).

За доживувањето да биде комплетно, Горила Филмс сними и видео запис за песната, на кој работеше тандемот Горан Костадинов режија и Ѓорѓи Клинчаров директор на фотографија. Снимен е на локации во Шпанија и Грција, а она што го гледате во спотот – љубов, сонце, море, насмевки, убав живот – е сето она што НОКАУТ ви го посакуваат секое лето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.