Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

57 деца на сцената: Балетскиот спектакл „Петар Пан“ ги воодушеви најмалите во НОБ (ФОТО)

ФОТО / ФЕЈСБУК М-САУНД

МК Сцена

57 деца на сцената: Балетскиот спектакл „Петар Пан“ ги воодушеви најмалите во НОБ (ФОТО)

Детскиот балетски спектакл „Петар Пан“ во петокот ја претстави својата премиера пред домашната публика во Националната опера и балет, а поради големиот интерес, вчера, на Денот на шегата, беа одиграни уште две претстави.

Спектаклот, во кој учествуваа 57 деца од балетското студио „Арт балет“, ја преставува приказната на Петар Пан, капетанот Кука, Ѕвончица, Венди и останатите ликови од оваа детска приказна на драматургот Џ. М. Бери.

Магичноста на претставата ја креираше тимот составен од Ристо Самарџиев, Ирена Лозинска, Тамара Ѓурчиновска, Елена Вангеловска, Љупчо Јованов и Владимир Дојчиновски – Дојчин. Продукцијата на „Петар Пан“ е на М- Соунд.

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.