Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Eye Cue со преработка на безвременска македонска песна ја изненади публиката (ВИДЕО)

МК Сцена

Eye Cue со преработка на безвременска македонска песна ја изненади публиката (ВИДЕО)

Познатото македонско дуо „Eye Cue“ ги изненади своите обожаватели со нова песна – во вистински уметнички манир, преработија една од најубавите македонски песни создадени во последните триесет години.

Станува збор за песната „Молитва“, која е изведена од страна на Виолета Томовска пред многу години. Песната е дело на авторите Миле и Ѓорѓи Барбаровски, кои во своето портфолио имаат многу познати песни.

Преработката на песната “Молитва” е дело на „Eye Cue“, поточно на Бојан и Марија, додека зад аранжманот стои продуцентот Роберт Билбилов.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.