Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Филхармонијата ќе учествува на „Гоцеви денови“

МК Сцена

Филхармонијата ќе учествува на „Гоцеви денови“

Филхармонијата ќе учествува на „Гоцеви денови“

Филхармонијата ќе учествува во одбележувањето на манифестацијата „Гоцеви денови“.

На 4 мај (сабота) во Камерната сала на Филхармонијата во 19 часот, по повод 116 годишнината од смртта на македонскиот револуционер, Камерниот оркестар на Филхармонијата ќе одржи концерт, а ќе биде збогатен со музички уметници – гости од Бугарија.

Под диригентство на маестро Христо Христов од Бугарија, оркестарот ќе изведе дела од Перголези, Сибелиус, Бах, Бетовен, де Фаља, Маскањи, Вагнер, како и неколку композиции од Христо Христов, посветени на Гоце Делчев.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.