Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЛИЛА ФИЛИПОВСКА: „Вкусовите се различни, но знам дека ќе ви се допадне новата песна“

МК Сцена

ЛИЛА ФИЛИПОВСКА: „Вкусовите се различни, но знам дека ќе ви се допадне новата песна“

ФОТО: ЕЛЕНА ЛУКА

ЛИЛА ФИЛИПОВСКА: „Вкусовите се различни, но знам дека ќе ви се допадне новата песна“

Дефинитивно македонската водителка Лила и младиот пејач Филип Пешевски ја „размрдаа“ македонската естрадна сцена по сивилото во кое падна за време на корона кризата.

Тие заедно го промовираа, според многумина летниот хит во најава „Тешко мене со тебе“, кој за само неколку часа собра преку 90.000 прегледи на социјалните мрежи.

– „Песна направена за забава и уживање особено во овој период . Вкусовите се различни но јас знам дека на повеќето ќе ви се допадне особено на оние што ме сакаат. Ве сакам и јас и уживајте!“ – напиша Лила на социјалните мрежи.

На холивудската забавата, на која присуствуваше голем дел од македонската естрада, познати личности и новинари, златнана и црната боја беа задолжителен дрес код.

Во продолжение погледнете го спотот на песната:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.