Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Македонисимо“ на Трпчески со концерт во Секирник, Струмичко

МК Сцена

„Македонисимо“ на Трпчески со концерт во Секирник, Струмичко

Симон Трпчески и МАКЕДОНИСИМО утревечер (сабота, 26 август) пристигнуваат во Секирник, Општина Босилово, Струмица (во подножјето на планината Беласица), родното место на мајката на Трпчески.

Концертот закажан за 20 часот во дворот на училиштето „Св. Кирил и Методиј“ во Секирник е со слободен влез за сите заинтересирани почитувачи на Симон Трпчески и проектот МАКЕДОНИСИМО.

Специјален гостин на концертот ќе биде нашиот мајстор на кавалот, Сашо Митев.

Со овој концерт стартува Балканската турнеја на МАКЕДОНИСИМО, што ќе трае до октомври и ќе ги вклучи настапите во Хрватска, Србија, Словенија, Црна Гора, Романија, велат од КултурОп.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.