Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонското продуцентско трио BDM има нова песна

МК Сцена

Македонското продуцентско трио BDM има нова песна

Македонското продуцентско трио BDM денес го промовира шестиот сингл, песната Stay, која е во соработка со Yova. Ова е нивни втор заеднички проект, откако во летото 2018 година ја направија песната Lee. Покрај македонската, песната Stay ќе има и светска помоција и тоа на најголемите музички платформи, Amazon, Spotify, Deezer, iTunes и други.

„Среќни сме што повторно ни гостува Yova со нејзиниот уникатен сензибилитет и глас што ја носи песната на друго ниво. Овој сингл ни е посебно драг, не само затоа што е сосема поразличен од останатите наши синглови, туку и затоа што најемотивната песна што досега сме ја направиле“, велат момците од BDM, триото зад кое стојат Бранко и Дуле Вељановски и Мартин Делимитов.

Истовремено, тие го промовираат и спотот, кој во црно-бела техника целосно го изработи Виктор Стоимиров, а главната улога ја има Христина Јанеска.

Од BDM најавија дека на почетокот на 2021 година ќе излезе и ремиксот за Stay, а го работат со холандскиот продуцнет Маrco.

„Овој синлг ќе се издава премиерно и во Холандија. Нестрпливи сме и едвај чекаме да го издадеме и ремиксот“, додаваат момците од BDM.

Новата песна, како и претходните, е испеана на англиски јазик и е во издание на Paragon Record Label. Музиката, аранжманот и текстот ги направија BDM. Синглот ќе се најде на албумот State of Mind на кој момците работат во моментов.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.