Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„На крајот на овој свет“ – Дани Димитровска и Пеце од Суперхикс снимија дует! (ВИДЕО)

МК Сцена

„На крајот на овој свет“ – Дани Димитровска и Пеце од Суперхикс снимија дует! (ВИДЕО)

Дуетските соработки кај нашите пејачи можат да се избројат на една рака, но за Дани и Пеце (Суперхикс) ова е втора нивна соработка.

“На крајот на овој свет” е најново дело на Весна Малинова Бабамов, а во изведба на Дани и Пеце.

Видеото е приказ на светски катастрофи и наши секојдневија со кои се соочуваме.

Во видеото се појавуваат неколку врвни музицари, како што се момците од „Conquering Lion“, Игор Џамбазов, Пере – Нокаут, Џоле Смут, Љубојна и Вера Јанковиќ кои преку свои пишани пораки се надоврзуваат како поддршка кон пораката која оваа песна ја пренесува.

“Поддршката е суштинска во време кога недостасува музика. Онаа колегијалната од взаемна почит е од особено значење“ – велат Дани и Пеце.

Пораката е директна. Преслушајте и изгледајте…

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.