Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пере од „Нокаут“ и неговатa ќерка Миа ја промовираат „Месечевиот сјај“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Пере од „Нокаут“ и неговатa ќерка Миа ја промовираат „Месечевиот сјај“ (ВИДЕО)

Групата „Нокаут” го одбележа почетокот на годината со промовирање на својата најнова песна, насловена „Месечевиот сјај”. Оваа изведба е особено значајна бидејќи бендот соработува со најстарата ќерка на Никола Перевски, Михаела Миа Перевска, која инаку е пратечки вокал во бендот.

Прекрасниот дует на татко и ќерка носи свеж звук и емоции на публиката. Музиката за песната е дело на Никола Перевски, кој исто така е автор и на аранжманот, во соработка со Миа Перевска. Текстот е напишан од Дуке Бојаџиев, а пост-продукцијата и мастерингот се изработени од страна на Дарко Димитров.

Од бендот кратко порачуваат – Не застануваме тука!

Во продолжение слушнете ја песната:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.