Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА: „Ареа“ го престави новиот сингл „Те спомнувам“ (ВИДЕО)

Маркетинг

МК Сцена

ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА: „Ареа“ го престави новиот сингл „Те спомнувам“ (ВИДЕО)

Ареа после една година повторно има нова песна поткрепена со видео запис, насловена како „Те спомнувам“.

Песната е целосно авторско дело на членовите на групата – текст, музика, аранжман, снимање и продукција.

– Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар, во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот на културата.Режисер на видеото е Кристијан Шемко. Генерален спонзор на спотот е исто така успешна фирма од Гостивар, Циклама инжинеринг – вели Ивица Брчиовски.

Во него покрај членовите на Ареа, се појавиваат и Елена, ќерка на Ивица и Ружица Брчиоски, во улога на придружен вокал и млади артисти.

– Им благодариме од срце на Ана, Маги, Леила, Теодора, Виктор, Росица, Ема и Војкан кои направија овој спот да биде исполнет со ведрина и радост.На крајот на краиштата животот е радост и така треба и да биде- дополнува Брчиовски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.