fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МОМЧЕ МАКЕДОНЧЕ: Даниел Кајмакоски објави фотографии од новородениот Давид (ФОТО)

МК Сцена

МОМЧЕ МАКЕДОНЧЕ: Даниел Кајмакоски објави фотографии од новородениот Давид (ФОТО)

Откако вчера ја објави радосната вест дека стана татко, Даниел Кајмакоски не може да ја скрие радоста за неговиот прв син Давид, па денеска на својот профил на инстаграм објави фотографија од неговото мало момче, Македонче.

Тој исто така објави и фотографија во која вели дека ужива во новата татковска улога.

– „Отсекогаш сакав да бидам млад татко! Со оваа реченица ме запозна целиот Балкан и денес ми се оствари мојата животна желба – ви го претставувам мојот син Давид Кајмакоски!” – напиша вчера на своите социјални профили Кајмакоски.

View this post on Instagram

Momce Makedonce 🇲🇰😌

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Инаку саканата избраничка на Даниел, Кристина Димитриевска (20), со која се заедно повеќе од една година, се породила во приватната клиника Санте Плус Хоспитал во Скопје.

View this post on Instagram

😎 enjoying my new role as father !!

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Поради бебенцето тие ги забрзале и плановите за венчавка за да ја официјализираат својата врска.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.