Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби српска верзија

Музика

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ.

Можеби звучи неверојатно, затоа што ретко се случува изведувачи од соседството да препеат наша тема, но кога станува збор за „стварите“ на ДНК тогаш ништо не е невозможно.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

До соработката дојде случајно, благорадение на нивниот заеднички колега и големо музичко име, неверојатниот Сергеј Четковиќ.

-Сергеј беше воодушевен од песната, ми ја пушти да ја слушнам и веќе немаше простор за дискусија зашто знаев дека морам да ја снимам. Веднаш стапив во контакт со Панчо и за кратко бев кај Лазар Цветкоски во студио. Добивме одличен финален производ за кој добивам само позитивни реакции. Им благодарам и на Панчо и на Андреј што несебично ме поддржаа во желбата да снимам своја верзија на „Ако утре ме нема“ – вели Лончаревиќ.

Музиката за „Ако сутра ме нема“ е на Панчо и Лазар, препевот на верзијата на Џенан е на Сергеј Четковиќ, а аранжманот е со потписот на Лазе во чие студио и е продуцирана и снимена. Делот со трубачите, секако, му припаѓа на Џамбо Агушев оркестарот.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.