Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мадона ќе настапи на Евровизија веднаш по Тамара Тодевска

Музика

Мадона ќе настапи на Евровизија веднаш по Тамара Тодевска

Мадона ќе настапи на Евровизија веднаш по Тамара Тодевска

Поп-иконата Мадона вечерва ќе настапи во финалниот дел од Евровизија, чиј домаќин е биде на Тел Авив.

Кралицата на попот, Мадона, во оваа пригода ќе промовира нов сингл како најава за 14. албум кој ќе биде објавен во текот на летото. Пејачката ќе заработи речиси 1 милион долари за изведбата, а хонорарот го обезбедува Саливан Адамс, милијардер со кандаско-израелско потекло.

Embed from Getty Images

Тој за медиумите рече дека ова го прави со цел да ја промовира својата земја низ целиот свет.

„Евровизија е голема работа, но не е позната во Северна Америка. Ја поканивме Мадона за со нејзиното присуство да го зголеми интересот за фестивалот во овој дел од светот“, рече Адамс кој минатата година донираше 80 милиони долари за трката „Џиро ди Италија“ да се одржи во Израел.

Кулминацијата на шоуто ќе ја донесе Мадона, која ќе настапи со безвременската „Like a Prayer“ и новата песна „Future“. Нејзиниот настап е предвиден да се случи меѓу 8. и 9. натпреварувач во финалето, односно веднаш по нашата Тамара.

Меѓутоа, на евровизиската сцена ќе се појават и многу ѕвезди кои изминатите години настапиле и останале забележани. Меѓу нив се и Дана Интернешенел, победничка на Евровизија во 1998 година. Потоа, Верка Сердучка, претставник на Украина, Кончита Вурст од Австрија, Манс Зелмерлев од Шведска и Елени Фуреира, која лани настапуваше за Кипар.

 

View this post on Instagram

 

Midnight RIDIN in Tel Aviv ???. FUTURE ……….come get life! @quavohuncho #future #madamex

A post shared by Madonna (@madonna) on

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.