Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мадона за настапот на Евровизија ќе земе милион долари

Музика

Мадона за настапот на Евровизија ќе земе милион долари

Мадона за настапот на Евровизија ќе земе милион долари

Мадона со своето пристигнување во Тел Авив и официјално го потврди својот настан во финалето на Евровизија.

Имено, во моментот кога биле познати сите 10 натпреварувачи кои од Втората полуфинална вечер одат во финале, откриено е и потврдено дека Мадона дефинитивно ќе има свои 5 минути на престижниот натпревар.

За ова долго се шпекулираше, а пејачката за еден милион долари ќе изведе две песни, еден постар хит и ќе промовира една од новиот албум.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.