Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ноември е месец на Адел: Објавена листата на песни и најавени две специјални емисии

Музика

Ноември е месец на Адел: Објавена листата на песни и најавени две специјални емисии

Ноември е месец на Адел: Објавена листата на песни и најавени две специјални емисии

Во пресрет на нејзиниот долгоочекуван студиски албум, Адел најави два големи концерти во лондонскиот Хајд парк, кои ќе се оддржат на 1 и 2 јули наредната година.

Исто така најавени се и две специјални телевизиски емисии, кои ќе бидат емитувани овој месец.

Првата под наслов „One Night Only“ ќе ја емитува американската телевизиска станица CBS, а ќе ја води познатата Опра. Интервјуто е направено по нејзиниот специјален настап во паркот на опсерваторијата Грифит во Лос Анџелес.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Една недела подоцна, Адел ќе одржи „An Audience With Adele“ во лондонскиот Паладиум, за посебно одбрани пријатели и членови на семејството. Ќе и се придружат и нејзиниот музички херој Елтон Џон, како и женската група Little Mix.

Програмата, која ќе ја води Алан Кар, ќе се емитува на британскиот канал ITV на 21. ноември. Ова ќе биде прв концерт на Адел во последните 4 години и на него ќе настапи со песните од новиот албум, вклучувајќи го и првиот сингл „Easy On Me“ кој веќе собори многу рекорди.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Целиот албум “30” ќе се објави на 19 ноември оваа година, а британската пејачка Адел ја претстави и листата со песни. Новиот албум ќе има вкупно 15 нови песни, 12 + 3 бонус нумери.

 

 

 

 

 

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.