Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ќе настапувам од дома“: Ед Ширан позитивен на коронавирус

Музика

„Ќе настапувам од дома“: Ед Ширан позитивен на коронавирус

„Ќе настапувам од дома“: Ед Ширан позитивен на коронавирус

Само неколку дена пред објавувањето на неговиот нов студиски албум, Ед Ширан на својот профил на Инстаграм објави дека е позитивен на Ковид-19.

Британската поп ѕвезда објави дека ги почитува владините препораки и дека се наоѓа во самоизолација, но дека ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа од својот дом во Сафок.

Во престојниот период тој имаше закажано многубројни појавувања во јавноста како дел од промоцијата за новиот албум. Тој беше најавен и како музички гостин на популарното американско шоу „Saturday Night Live“

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Сакам да ве известам дека, за жал, се тестирав позитивно за ковид-19, така што сега сум самоизолиран и ги следам владините насоки. Тоа значи дека сега сум оневозможен да извршувам било какви обврски лично, така што моите планирани интервјуа/настапи колку што можам повеќе ќе ги правам од мојата куќа. Се извинувам на секој што сум го изневерил. Бидете безбедни сите – вели музичарот во објавата.

30-годишниот добитник на 4 греми награди, претходната недела настапи на доделувањето на наградите „Earthshot“, церемонија организирана од страна на принцот Вилијам.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Новиот албум на Ед Ширан насловен „=“ треба да биде објавен на 29. октомври.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.