Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ОВА Е ХИТ: Малиша од Скопје со песна на српски јазик ќе го освојува Балканот (ВИДЕО)

Музика

ОВА Е ХИТ: Малиша од Скопје со песна на српски јазик ќе го освојува Балканот (ВИДЕО)

ОВА Е ХИТ: Малиша од Скопје со песна на српски јазик ќе го освојува Балканот (ВИДЕО)

Факт е дека важиме за луѓе кои најдобро пеат на овие балкански простори. Тоа досега се докажало во повеќе наврати, но Балканската публика допрва ќе слушне за нашата Малиша од Скопје.

Таа сними песна на српски јазик и потпиша договор за соработка со продкцуската куќа “IDJTUNES” (АЈДИЏЕЈ).

Песната носи наслов “Теби се предајем” која е во денс и модерен ритам.

– Долго време чекав на овој проект, но на крајот се исплатеше, со мојот тим на соработници направивме одличен пакет кој верувам дека ќе и се допадне на публиката. Презадоволна сум од соработката со “IDJTUNES”, а исто така презадоволн сум и од видеоспотот кој го снимивме во соседна Бугарија – вели Малиша.

Инаку Малиша е нејзино уметничко име, за тие што можеби не ја познаа, Малиша е Елеонора, ќерката и ученичка на покојната кралица на ромската музика – Есма Реџепова.

Ова е нејзината прва песна и видеоспот. Уживајте:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.