Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Музика

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Дури 23,3% од гласачите за најдобар женски вокал и’ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар.

Во категоријата за најдобра песна, наградата и’ припадна на победничката „Аркада” во изведба на Данкан Лоренс од Холандија. Нашата PROUD беше рангирана на високото 5-то место.

Лука Хани од Швајцарија победи во категоријата за најдобар машки изведувач, оставајќи го победникот Данкан на второто и италијанецот Махмуд на третото место.
Норвежаните КЕИНО се прогласени за најдобра група.

Гласањето за Радио-наградите на Евровизија 2019 година траеше од 1 до 10 јуни, а фановите и слушателите на Евровизискиот натпревар низ светот одлучуваа кому ќе му припаднат трофеите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.