Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Втора полуфинална вечер на Евровизија: Андреа не успеа да се пласира во финалето

Музика

Втора полуфинална вечер на Евровизија: Андреа не успеа да се пласира во финалето

Синоќа се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија 2022 на која се одбраа и преостанатите десет финалисти за големото финале во сабота.

На евровизиската сцена настапија претставниците на Финска, Израел, Србија, Азербејџан, Грузија, Малта, Сан Марино, Австралија, Кипар, Ирска, Северна Македонија, Естонија, Романија, Полска, Црна Гора, Белгија, Шведска и Чешка.

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ не влезе во финалето на годинашниот Избор за песна на Евровизија.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Во финалето се пласираа претставниците на Белгија, Азербејџан, Финска, Австралија, Естонија, Романија, Полска, Белгија, Шведска и Чешка.

Претставничката на Србија, Ана Ѓуриќ Констракта последна се пласираше во финалето во Торино. За време на настапот, целата сала „Пала Олимпико“ аплаудираше во ритамот на песната In corpore sano.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Финалето на 66. издание на Евросонг ќе се одржи утре (14 мај).

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

 

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.