fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„New Rules“ на Дуа Липа доби и македонска преработка (ВИДЕО)

МК Сцена

„New Rules“ на Дуа Липа доби и македонска преработка (ВИДЕО)

Песната „New Rules“ на мегапопуларната Дуа Лупа, со која имавме чест да направиме ексклузивно интервју за Нова година, стана толку многу слушана што доби и македонска преработка.

Преработката ја направиле битолчани, а во текстот се пее: „Лежам цел ден спружена, другарките над глата…“.

Пародијата на спотот преку ноќ доби повеќе илјади прегледи.

Погледнете го видеото:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.