Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ: Антонија Гиговска растури со макфестовскиот хит „Врати ми го срцето“ (ВИДЕО)

МК Сцена

ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ: Антонија Гиговска растури со макфестовскиот хит „Врати ми го срцето“ (ВИДЕО)

Во новата епизода на „Пинкови Ѕвездички“ нашата Антонија Гиговска со сиот свој музички талент ги воодушеви сите присутни во студиото. 

14 годишната скопјанка го испеа хитот „Врати ми го сонцето“ на Александра Јанева, инаку победник на Макфест 2013.

Антонија Гиговска е втората Македонка која влезе во шестиот круг на музичкото талент шоу за деца „Пинкови ѕвездички“. Таа ѝ се приклучи на Елена Бимбиловска, исто така со 5 столици горе од судиите на натпреварот.

– „Застрашувачки добро, навистина маестрално, нѐ летна со авион!“ изјави Милан, а Јелена Томашевиќ додаде „Антонија, горда сум на тебе, ова беше победнички настап!“

Погледнете го настапот кој предизвика овации кај жирито и публиката!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.