Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина Тигран Калебота – тапанарот на „Психомодо поп“

Музика

Почина Тигран Калебота – тапанарот на „Психомодо поп“

Тапанарот на хрватската поп-панк група „Психомодо поп“, Тигран Калебота почина ненадејно синоќа на 54-годишна возраст, објави бендот на својата Фејсбук страница.

– Драги наши, ненадејно не напушти нашиот тапанар и пријател Тигран Калебота. Во преголем шок сме. Ве молиме за разбирање додека не дојдеме при себе, се наведува во објавата.

Калебота пред само десет дена го прослави 53-от роденден. Тој беше еден од основачите на бендот во 1983 година. Всушнот, музичарот од 1981. до 1983. заедно со гитаристот Смилјан Парадиш – Шпарка свиреа во групата „Нерон“, а со доаѓањето на Давор Гобац во 1983., таа го менува името во – „Психомодо поп“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.