Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина тапанарот на бендот Ролинг Стоунс на 80 годишна возраст

Музика

Почина тапанарот на бендот Ролинг Стоунс на 80 годишна возраст

Почина тапанарот на бендот Ролинг Стоунс на 80 годишна возраст

Веста доаѓа неколку недели откако беше објавено дека Вотс ќе ја пропушти турнејата на бендот низ Америка.

Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс почина на 80 -годишна возраст, изјави неговиот публицист, a пренесува Би-би-си.

„Со огромна тага ја објавуваме смртта на нашиот сакан Чарли Вотс“, се вели во соопштението.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Од таму велат дека тој починал денеска во лондонската болница, опкружен со своето семејство.

На службениот Твитер профил на бендот е споделена тажната вест, а членовите на бендот, како и семејството на Вотс замолија за разбирање и приватност во овој тежок период.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Вотс претходно беше лекуван од рак на грлото во 2004 година.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.