fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промовиран романот „Бездомникот со златен часовник”

Маркетинг

МК Сцена

Промовиран романот „Бездомникот со златен часовник”

Вчеравечер на Булеварот на книгите се промовираше романот за 2015-та година, ,,Бездомникот со Златен часовник”, на младата и талентирана авторка, Верче Карафилоска.

,,Ова е романот кој долго време го пишував и среќна сум што конечно е помеѓу читателите. Среќна сум што првите импресии на оние кои ја купија книгата се позитивни и задоволна сум од критиките кои ги добив. Роман во кој ги покажува нештата онакви какви што се, со едно основно прашање, колку чини еден дом?” – изјави Верче Карафилоска, автор на книгата ,,Бездомникот со златен часовник”

Многу пријатели, гости и професори ја почестија Верче со своето присуство и беа дел од синоќешната промоција на која авторката потпишуваше книги и која беше еден вид на прослава и забава на која се наздравуваше и забавуваше.

Ова е роман кој е сведоштво за скршени животи, роман кој што го одбележи патот кој човек го минува од кал до ветениот подем и претставува крпа со која се брише лажниот сјај на богатството и ги покажува нештата онакви какви што навистина се.

Романот ги крие одговорите на прашањата ,,Колку чини еден дом?” ,,Колку гревови бедомникот со златен часовник е подготвен да плати?” и останати круцијални прашања за кои оваа книга крие одговори.

Бездомникот со златен часовник е веќе во продажба во Клуб Матица.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.