fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана го подарува нејзиниот нов албум – погледнете како да го „симнете“!

Музика

Ријана го подарува нејзиниот нов албум – погледнете како да го „симнете“!

Откако албумот на Ријана „излета“ на интернет пред неговото официјално објавување, популарната пејачката сега реши да и го подари на својата публика.

Пејачката на Твитер одбјави дека албумот „ANTI“ ќе биде целосно бесплатен, приложувајќи го линкот и шифрата за преземање.

Албумот моментно може да се преземе од сајтот „TIDAL“, а делукс верзијата со три бонус песни ќе биде достапна од утре.

Инаку, првиот сингл на Ријана од овој албум „Work“ го зазеде првото место на „iTunes“ листата во дури 70 земји.

„ANTI“ е прв албум на Ријана по тригодишната медиумска пауза.

За да го симнете новиот албум на Ријана, кликнете на линкот од нејзиниот твит подолу!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.