Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шон Пол го откажува концертот во Скопје

Маркетинг

МК Сцена

Шон Пол го откажува концертот во Скопје

Шон Пол го откажува концертот во Скопје.

Ви го пренесуваме соопштението од продукцијата во целост:

Со огромно жалење мораме да ви соопштиме дека концертот на Шон Пол денеска (23 август) нема да се одржи! Причината за откажувањето на концертот, и покрај тоа што речиси целата екипа на Шон Пол вчеравечер пристигна во Скопје, е тоа што Шон Пол, за жал, поради технички причини беше спречен да се качи на закажаниот лет во Лондон.

Со оглед на неговите веќе закажани ангажмани и покрај нашите напори концерт да има утре (24 август) тоа е невозможно да се случи, а новиот датум ќе биде соопштен дополнително.

Сите оние кои купиле влезници истите ќе можат да ги зачуваат за новиот датум, кој ќе бидат соопштен дополнително, или да си ги вратат средствата на продажното место од каде го набавиле билетот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.