Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НЕМА КРАЈ НА СКАНДАЛИТЕ: Победничката евровизиска песна е плагијат?

Шоубиз

НЕМА КРАЈ НА СКАНДАЛИТЕ: Победничката евровизиска песна е плагијат?

НЕМА КРАЈ НА СКАНДАЛИТЕ: Победничката евровизиска песна е плагијат?

Италијанците „Манескин“ кои станаа хит по победата на годинашното издание на изборот на песна за Евровизија повторно се во центарот на вниманието откако се обвинети дека нивната песна „Zitti e buoni“ е плагијат.

Обвинувањето доаѓа од Џорис Лиснс, член на групата „The Vendettas“ кој изјавил дека делови од италијанската песна потсетуваат на нивниот хит „You want it, you’ve got it“.

– „Овие млади изведувачи не биле родени кога ние имавме наш рок бенд“, призна пејачот.

Дали Демиано и останатите членови од групата победија на Евровизија со плагијат проценете сами.

Во продолжение е песната – „You want it, you’ve got it“

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.