Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тажна песна во феноменална изведба на Марко Бошњак (ВИДЕО)

Музика

Тажна песна во феноменална изведба на Марко Бошњак (ВИДЕО)

Жирито без зборови, публиката без зборови, ние без зборови. Марко Бошњак во осмиот круг од “Ѕвездичките на Пинк” ја отпеа “Ne kuni me, ne ruži me majko” од Луис и ги маѓепса сите во салата на Пинк, пренесува ТВ Пакет.

– Толку те сакам, твоето пеење кај мене предизвикува љубов кое е вон сите категории – беше јасна Леонтина.

За време на целиот настап, Хари Мата Хари го снимаше Марко со својот мобилен, а потоа заедно со Гоца даде некои забелешки околу пеењето кои сепак не го нарушуваат целокупниот впечаток. “Ти ќе бидеш следниот Павароти”, додаде на крајот пејачот.

Коментарите и останатите настапи, меѓу кои и оној на нашата Антониа, вечерва на Сител во 21 часот. Уживајте!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.