Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СО МУЗИКА ПРОТИВ НАСИЛСТВОТО: Погледнете ги најмоќните настапи од „Една љубов Манчестер“

Музика

СО МУЗИКА ПРОТИВ НАСИЛСТВОТО: Погледнете ги најмоќните настапи од „Една љубов Манчестер“

Манчестер во неделата беше центарот на светот и центарот на љубовта!

Хуманитарниот концерт „Една љубов Манчестер“ кој се одржа во неделата вечер, обедини бројни ѕвезди и десетици илјади фанови на Аријана Гранде на „Олд трафорд“ стадионот во Манчестер.

Сите заедно пееја во еден глас за да испратат поддршка до фамилиите на жртвите од терористичкиот напад кој пред две недели се случи на крајот на концертот на Аријана Гранде.

Embed from Getty Images

Во продолжение погледнете ги најмоќните и најемотивните настапи на колегите на Аријана кои настапија на „Една љубов Манчестер“. Но, исто така прочитајте и дел од текстот на песната и почувствувајте ја силината на пораката која пејачите ја испратија.

Strong – Robbie Williams

„Manchester, we’re strong, we’re strong, we’re strong/We’re still singing our song, our song, our song.“ – Robbie Williams, Strong (2017 version)

Wings – Little Mix

„No matter what you say it won’t hurt me/Don’t matter if I fall from the sky/These wings are made to fly.“ – Little Mix, Wings

My Everything – Parrs Wood High School Choir ft. Ariana Grande

„If I go tomorrow, just know I’m yours/’Cause what we got is worth fighting for.“ – Ariana Grande, My Everything

Part of Me – Katy Perry

„Throw your sticks and your stones, throw your bombs and your blows/But you’re not gonna break my soul.“ – Katy Perry, Part of Me

Where Is The Love? – Black Eyed Peas ft. Ariana Grande

„Overseas, yeah, we try to stop terrorism/But we still got terrorists here livin’“ – Black Eyed Peas, Where Is The Love?

Don’t Look Back in Anger – Coldplay ft. Ariana Grande

„Don’t look back in anger, I heard you say/At least not today“ – Oasis, Don’t Look Back In Anger

Live Forever – Liam Gallagher ft. Chris Martin

 „Maybe you’re the same as me/We see things they’ll never see/You and I are gonna live forever.“ – Oasis, Live Forever

„One Last Time“ – Ariana Grande

“So one last time/I need to be the one who takes you home/One more time/I promise after that, I’ll let you go.” – Ariana Grande, One Last Time

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.