Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Талентираните ежиња Stoned Hedge го промовираат својот прв сингл „Little Heads”

Таленти

Талентираните ежиња Stoned Hedge го промовираат својот прв сингл „Little Heads”

Талентираните ежиња Stoned Hedge го промовираат својот прв сингл „Little Heads”

Stoned Hedge е млад инди-рок бенд од Тетово, формиран во 2018-та година. На самите почетоци, бендот свири преработки насекаде низ Македонија, за во август 2020-та година да почне да создава авторска музика. Бендот е составен од 4 члена: Ангела Маринковска – вокал, Исмаил Камбери – гитара, Дејан Томовски – бас и Марко Стојчевски – тапани.

Талентираните Stoned Hedge успеваат за само четири месеци да го создадат својот прв, деби албум. Истиот е составен од осум песни кои жанровски се движат во рамките на антернативниот рок, а звучат толку зрело, небаре ги компонирал искусен бенд со долгогодишно искуство.

Албумот е снимен и продуциран од страна на Дени Крстев (Bernays Propaganda, My Tear) во Студио 1060, а за видеото “Little Heads” се погрижија Кристина Карапеоска и Мартин Ѓорѓиески.

Истиот ќе биде издаден на сите дигитални платформи од страна на Пасворд Продакшн, а премиерата на албумот е закажана за 28-ми мај, со почеток од 19 часот, на платото пред Младинскиот Културен Центар.

Ви го претставуваме првиот сингл на Stoned Hedge, насловен “Little Heads”:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Таленти

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.