fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Турбофолк и електронска музика на „Тумороуленд“ (ВИДЕО)

Музика

Турбофолк и електронска музика на „Тумороуленд“ (ВИДЕО)

Фестивалот „Тумороуленд“ важи за најголем европски фестивал за електронска музика, но ако мислевте дека турбофолкот и електронската музика не одат заедно, диџејот Салваторе Ганачи ќе ви го докаже спротивното.

Тој на својот диџеј сет на овогодинешниот „Тумороуленд“ направил одличен микс со хитот на Синан Сакиќ.

Погледнете како изгледало од 12:26 до 37:00 минута.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.