fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вонсериска изведба на Мартија со песната „Џелем, џелем“ во „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Вонсериска изведба на Мартија со песната „Џелем, џелем“ во „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

Неверојатна изведба на македонската учесничка во “Пинк ѕвездички” во седмиот круг. Мартија Станојковиќ по седми пат ги собра врисоците на публиката и аплаузот на жири комисијата, овојпат со прекрасната изведба на ромската химна „Џелем, џелем”.

Таа изгледаше и звучеше уште еднаш совршено, онака како што треба да се изгледа при ваква интерпретација и онака како што треба да се пее оваа песна, пренесува ТВ Пакет.

За Гоца, нашата Мартија е најкомплетната Пинкова ѕвездичка, за Јелена Томашевиќ од ваква изведба може само крвта на човек да му заледи. Без зборови остана и Хари, а и Леонтина и Милан се согласија дека таа е фаворит за оваа сезона и мултиталент за кого не постојат музички граници.

Погледнете го настапот на Мартија, а во понеделник на Сител и целата емисија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.