Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жирито повторно на нозе: Погледнете го настапот на Трајче Георгиев на песната „Esta Ausencia”

Музика

Жирито повторно на нозе: Погледнете го настапот на Трајче Георгиев на песната „Esta Ausencia”

Младата македонска ѕвезда на регионалното музичко шоу „Пинк звезди“ кој е фаворит за победа во финалето, Трајче Георгиев, повторно успеа да украде стоечки овации и аплаузи од публиката и жирито, кои останаа фасцинирани од изведбата на песната „Esta Ausencia”.

„Дете ти шириш мир“-беше реакцијата на Јелена Томашевиќ која не остана имуна на настапот па заплака со големо воодушевување од кој и целата публика беше на нозе.

ziri

Во продолжение погледнете го целосниот настап на Трајче Георгиев од кој веруваме ќе бидете изненадени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.