Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонските фудбалери ќе одат на ЕП со старите дресови

Фудбал

Македонските фудбалери ќе одат на ЕП со старите дресови

Македонските фудбалери ќе одат на ЕП со старите дресови

Фудбалската федерација на Македонија го слушна барањето на фановите и одлучи македонската репрезентација на претстојното Европско првенство сепак да настапува со старите дресови промовирани во 2016 година со апликацијата на македонското знаме на предната страна.

Одлуката следува по реакциите во јавноста и онлајн петицијата со којашто се бараше повлекување на новите дресови на македонската фудбалска репрезентација и враќање на црвено-жолтите дресови.

„Фудбалот се игра за фановите“ – напиша претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини на официјалниот фејсбук профил.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.