Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ШОК НА ЕУРО 2020: Фудбалерот Ериксен колабираше на теренот – во стабилна состојба префрлен во болница

Фудбал

ШОК НА ЕУРО 2020: Фудбалерот Ериксен колабираше на теренот – во стабилна состојба префрлен во болница

ШОК НА ЕУРО 2020: Фудбалерот Ериксен колабираше на теренот – во стабилна состојба префрлен во болница

Денеска Данска и Финска во Копенхаген го играа првиот натпревар на ЕУРО 2020, во Б-групата. 

Иако во првиот дел од натпреварот се играше во најдобар ред, сепак во 43.минута, најдобриот дански играч Кристијан Ериксен (29), колабираше на теренот. Веднаш интервенираа лекарските тимови. Данските фудбалери и нивните фински колеги, како и сите на стадионот во солзи го чекаат епилогот.

По извршената реанимација на теренот, данскиот репрезентативец во стабилна состојба бил префрлен во болницата во Копенхаген.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.