Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонскиот дрес избран за најубав на претстојното Европско првенство (ВИДЕО)

Фудбал

Македонскиот дрес избран за најубав на претстојното Европско првенство (ВИДЕО)

Македонскиот дрес избран за најубав на претстојното Европско првенство (ВИДЕО)

Ден пред големото деби на македонската репрезентација на европското првенство во фудбал, нашите момци добија големо признание за најубав дрес на Евро 2020 според угледната американска телевизија „ЕСПН“.

Со тоа се докажа дека сепак одлуката на ФФМ за промена на бојата на дресовите била неправилна, а притисокот на јавноста оправдан, по што се донесе одлука нашите најдобри фудбалери да ја преставуваат Македонија на европското првенство во стариот дрес.

Еве повторно се зборува за македонскиот дрес, според Херс Гомес и Клинтон Јејтс од ЕСПН велат дека дресот со сонцето е најоригинален, како и македонското знаме.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.