fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Прв до врв“ на Водно

Останато

„Прв до врв“ на Водно

Под мотото “сите на Водно”, денеска ќе се одржи планинарската манифестација „Прв до врв 2016“.

Оваа година во програмата има трки во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и олимписки пикник на целта кај врвот, каде ќе се одржи музички еко фестивал.

Стартовите на трките се закажани во 9 часот и 45 минути кај Музејот на град Скопје за велосипедистите и во 10 часот кај основното училиште Кочо Рацин за оние кои ќе се натпреваруваат во трчање и планинарење.

На врвот од 11 часот ќе започне еко музичкиот фестивал каде ќе настапат групата Бета Хаус, Слаткаристика и DJ Гоце САФ. Во 13 часот ќе се одржи церемонијата на прогласување победници, а настанот ќе трае до 16 часот.

Настанот го организира здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ во соработка со Градот Скопје и со поддршка на деловната заедница.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.