Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Луис го прослави својот петти роденден со нова фотографија на Инстаграм (ФОТО)

Низ објективот

Принцот Луис го прослави својот петти роденден со нова фотографија на Инстаграм (ФОТО)

Принцот Луис, најмалиот син на принцот Вилијам и принцезата Кетрин, го прослави својот петти роденден.

Овој пат, фотографиите за одбележување на неговиот роденден ги направи фотографката Мили Пилкингтон, а не неговата мајка како што е традицијата.

Според објавите во медиумите, принцот Луис ќе ги придружува братот Џорџ и сестрата Шарлот на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, кое е закажано за 6 мај. Тој не присуствуваше на државниот погреб на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската опатија, бидејќи бил сметан за премлад.

Принцот Луис е четврти во редот за тронот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.