fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел до Доналд Трамп: Немаш право да ја користиш мојата музика!

Музика

Адел до Доналд Трамп: Немаш право да ја користиш мојата музика!

Британската поп ѕвезда Адел објави соопштение со кое сака да се огради од претендентот за кандидат на Републиканската партија на претседателските избори во САД, Доналд Трамп, откако тој ги користеше нејзините песни на митинзите. 

На неодамнешните митинзи на Трамп, е пуштан хитот на пејачката „Rolling In The Deep”, наведува Би-Би-Си.

– Адел не даде дозвола дека нејзината музика  може да се користи на која било политичка кампања, потврди потпаролот на ѕвездата.

Ова не е првпат пејачите да се оградуваат од Трамп, бидејќи користел нивни песни на митинзите.

Минатата година истото го направи и Стивен Тајлер, фронтменот на групата „Аеросмит“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.