fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Музика

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години.

Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три недели од објавувањето во САД, што пред 15 години го постави американскит бој бенд NSYNC, кој за истиот период продаде 2,41 милиони примероци.

Адел синоќа настапи во познатото шоу на Џими Фелон каде го пееше новиот хит сингл „Water Under The Bridge“.

Адел изгледа, но и звучи, подобро од кога и сега кога се врати на врвот, веројатно не мисли така брзо да си оди од таму.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.