Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Завртив круг“ – нова песна на Даниел Дан (ВИДЕО)

Музика

„Завртив круг“ – нова песна на Даниел Дан (ВИДЕО)

Поп-пејачот Даниел Данн на фестивалот „Макфест“ викендов ја промовираше својата нова песна, „Завртив круг“. Музиката за песната во брз ритам ја напиша Анастасија Габроска, а текстот и аранжманот се на Кристијан Габроски.

„Соработката се случи многу спонтано. После еден од моите настапи во Скопје добив порака до Габроски дека одлично си поминал и дека би сакал да соработуваме.

Предизвикот веднаш го прифатив, а „Завртив круг“ ја снимивме во текот на летото. Мислам дека песната што ја испеав на „Макфест“ има потенцијал да стане радиски хит и се надевам дека токму тоа и ќе се случи“, вели Даниел.

Фото: Томи Трајчев

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.