fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Познатиот ди-џеј Авичи се повлекува од сцената

Музика

Познатиот ди-џеј Авичи се повлекува од сцената

Еден од најплатените Ди-Џеи во светот според листата на „Форбс“, 27-годишниот Швеѓанец Тим Берглинг, познат под уметничкото име Авици, најави повлекување од сцената.

Авици, кој се прослави со мегахитот „Levels“, на својата официјална веб страница објави писмо во кое ги објасни причините за „пензионирањето“.

– Пред две недели бев на патување во САД со пријатели и тогаш сфатив дека морам да направам промени во својот живот, затоа што веќе подолго време се борам сам со себе, вели Авици.

Тој натаму нагласува дека својата кариера никогаш не ја градел поради пари или материјални добра, но сепак е „благодарен за сите можност и задоволства во кои можел да ужива“.

– Им благодарам на сите фанови и на моето семејство, како и на мојот долгогодишен менаџер. Знам дека сум благословен што можам да патувам по светот и да настапувам, но вака имам премалку време за себе и за вистински живот надвор од музиката, наведува 27-годишниот Авици во пораката.

Тој во писмото најавува дека 2016 ќе биде последна година на негови турнеи и настапи.

– Одиме да го направиме тоа на начин на кој ќе се памети, порача Авици до своите обожаватели.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.