Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Барди: Сите ќе видат колку добар фудбал играме

Фудбал

Барди: Сите ќе видат колку добар фудбал играме

Барди: Сите ќе видат колку добар фудбал играме

Фудбалерот Енис Барди, за официјалната веб-страница на УЕФА изрази уверување за добар настап на македонската репрезентација на ЕВРО 2020.

– Се чинеше дека сме во бајка, докажавме дека имаме силен тим. Верувам дека сите ќе видат колку е добар фудбалот во нашата земја, истакна Барди.

Македонскиот национален тим попладнево со почеток во 18 часот се среќава со Австрија во својот дебитантски настап на едно големо натпреварување.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.