Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонските фудбалери заминаа на ЕВРО 2020 со негативни тестови и истурена вода за среќа

ФОТО: ФЕЈСБУК / ФФМ

Фудбал

Македонските фудбалери заминаа на ЕВРО 2020 со негативни тестови и истурена вода за среќа

Додека македонската нација се подготвува за неуморно навивање на претстојните натпревари на нашата држава на европското првенство во фудбал, македонската фудбалска репрезентација, со посебен дрес код, утрово со негативни ПЦР тестови и со истурена вода за среќа го напуштија хотелот „Хилтон“ упатувајќи се кон Букурешт, каде од денеска ќе се подготвува за ЕВРО 2020.

Тие во недела ќе го одиграат првиот натпревар против селекцијата на Австрија.

Селекторот Игор Ангеловски на располагање ги има сите 26 репрезентативци во тимот, откако викендов, по добиен негативен ПЦР тест, во тимот се врати и Енис Барди кој беше позитивен на ковид-19.

Во продолжение погледнете ја галеријата од официјалното испраќање:

197966410_4400737373293070_7062085414368808533_n 199505987_4400738323292975_2913310985422751508_n 199252675_4400738703292937_4943827798911366114_n 194916811_4400737466626394_2670511265186894653_n 197389994_4400737426626398_7332192380884595820_n
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.