Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мањифико ја претставува новата химна на слободата

Музика

Мањифико ја претставува новата химна на слободата

Мањифико ја претставува новата химна на слободата

Роберт Пешут – Magnifico, автор на таканаречената “најскапа” песна во кафеаните – “Пукни зоро” и творец на музиката за филмовите “Монтевидео” и “Сенки над Балканот”, на планетарната публика и ја претставува својата нова песна. Синглот “Say No When You Gotta Say Yes” е музички коментар на уметникот за сегашноста и за моментот во кој секој од нас може да биде “чкрапалото на промените”.

“Нека на патот до слободниот дух, нѐ водат дрскоста, хуморот, разиграноста и сопственото размислување” – порачува Magnifico.

Видеото за новиот сингл е снимено во едноставна форма, со помош на iPad и со ефектите кои се достапни низ социјалните мрежи. За режијата е одговорен Марк Пирц (Studio 7), кој со Magnifico соработувал и на песната “Pegica”.

“Say No When You Gotta Say Yes” излегува на 16-ти ноември како ограничено издание на 7” сингл-винил. На омотот Magnifico во рацете држи игли за плетење и плетиво – на сликата е претставена една од можните техники кои покажуваат како да останеш со слободен дух во екстремни услови.

Шарлатанот, каубоецот и предводникот на жанрот “Балкан-диско-шлагер”, во својата триесетгодишна кариера успева неговите песни да бидат предмет на дискусија во Европскиот парламент, додека хитовите како што се “Hir Aj Kam Hir Aj Go” и “Give Mi Mani”, заедно со издавачката куќа Sony, го обиколуваат целиот свет. Песните на Magnifico се составен дел не само од сериите на Балканот, туку и пошироко – дел се од популарната американска серија CSI: Miami, како и минатогодишната HBO шпанска серија Foodie Love. Во октомври оваа година доделена му е 5-тата “Златна Антена” во кариерата, но овој пат за најдобра музика во ТВ серијата “Сенки над Балканот 2”.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.